kuchnia

Urządzenie kuchni w bloku stanowi duże wyzwanie. Na niewielkiej i wąskiej powierzchni musimy tak rozmieścić meble i najpotrzebniejsze sprzęty, aby wygospodarować jak najwięcej wolnego miejsca, potrzebnego do swobodnego poruszania. Oprócz tego mała kuchnia nie powinna sprawiać wrażenia zagraconej ani zbyt ciasnej. Na szczęście istnieje kilka przydanych trików, dzięki którym można sprawić, że niewielkie pomieszczenie nie tylko optycznie się powiększy, ale również będzie się dobrze prezentować. Przeczytasz o tym w dolnej części artykułu i na dobrym blogu wnętrzarskim.

Jasne ściany, jasne meble – podstawowa zasada projektowanie małych wnętrz

Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego podczas urządzania małej kuchni powinniśmy korzystać z bieli, jasnych szarości lub pastelowych odcieni. Do wąskich i ciasnych pomieszczeń sprawdza się też ciepły kolor drewna, ściana z cegieł lub tapety z delikatnymi zdobieniami.

Stylowe meble online

Sklep meblowy Galeria Szumen

Jasna kolorystyka sprawdza się nie tylko przy kolorze ścian, ale również w przypadku mebli. Ciekawostką jest fakt, że białe, lakierowane powierzchnie mocniej odbijają światło, dzięki czemu kuchnia w bloku sprawia wrażenie większej niż w rzeczywistości. Do optycznego powiększenia wnętrza przyczyniają się też szklane elementy, np. lustra na szafkach, szklane wykończenia itp., które odbijają światło i obraz a tym samym poszerzają pomieszczenie.

Górna zabudowa szafek nie jest dobrym pomysłem

Przy małej kuchni liczy się każdy centymetr powierzchni, dlatego górne szafki wydają się być dobrym rozwiązaniem. Ich zaletą jest fakt, że nie zajmują dodatkowego miejsca i możemy w nich przechowywać najważniejsze sprzęty. Niestety górna zabudowa optycznie pomniejsza pomieszczenie i sprawia, że wygląda ono na jeszcze ciaśniejsze niż jest naprawdę. Dlatego warto z niej zrezygnować lub postawić na jedną czy dwie szafki, zamiast całego ciągu. Jeżeli potrzebujemy dodatkowego miejsca to ciekawym rozwiązaniem są listewki z magnesami, haczyki lub kosze zawieszone na ścianie. Dzięki nim uporządkujemy przedmioty codziennego użytku bez zabudowywania całej przestrzeni.

Szeroki blat – czy naprawdę powiększy małą kuchnię w bloku?  

Przy niewielkim wnętrzu szeroki blat wydaje się kiepskim rozwiązaniem, ponieważ jego szerokość różni się o kilka-kilkanaście centymetrów od standardowych modeli. Jednak jest z tym związana zaleta – można położyć na nim więcej rzeczy i tym samym zrezygnować z górnej zabudowy kuchni. Dodatkowo im szerszy blat, tym głębsze mogą być dolne szafki – możemy więc spokojnie umieścić w nich więcej niezbędnych przedmiotów i sprzętów. Pamiętaj, że dobry architekt wnętrz może pomóc ci stworzyć funkcjonalne wnętrze.

Kolejny tekst: https://www.motocykliczny.pl/na-czym-polega-i-ile-srednio-kosztuje-malowanie-proszkowe/

3 KOMENTARZE

  1. Na lissy.pl/stoly-kuchenne/ jest dostępne oferta jednego z polskich producentów mebli na wymiar. Na stoły kuchenne. Myślę, że jeśli mamy możliwość postawienia takiego stoły w kuchni to na pewno warto. Bo stół to serce domu jeśli mieszka w nim rodzina.

  2. A czy macie w mieszkaniu stoliki kawowe? Na meble-focus.pl jest ich dość spory wybór. Jednak zdecydowaliśmy się na duży stół w kuchni. I zastanawiam się czy decydowanie się jeszcze na taki stolik ma sens? Możecie coś doradzić?

  3. Kuchnia to serce domu. Jednak salon też jest takim miejscem, gdzie będziemy się relaksować. Na pewno w nim wygodna kanapa to obowiązkowy element. Na meble-focus.pl/216-stoliki-kawowe jest też dostępna dość spora oferta na stoliki kawowe. Które również mogą być bardzo praktyczne. Czy macie taki stoliki? Możecie podzielić się własną opinią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here