Depilacja to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Jednak u wielu kobiet wywołuje dreszcze. W wielu przypadkach depilacja jest bolesna. Depilacja może być również kosztowna. Depilacja laserowa, która jest najbardziej przyjemna. Może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Głównie dlatego, że zabieg należy powtarzać kilkukrotnie. Są jednak domowe sposoby na depilację. Które można wykonać samodzielnie.

Naturalne metody depilacji

Depilacja woskiem / depilacja pastą cukrową

Jedna z najpopularniejszych metod depilacji to depilacja woskiem lub depilacja pastą cukrową. Którą możemy wykonać samodzielnie w domu. Depilacja tą metodą jest bardzo skuteczna. Możliwości na wykonanie depilacji woskiem w domu jest kilka. Potrzebny nam będzie miód, cytryna i cukier — w przypadku depilacji woskiem. Do depilacji pastą cukrową — woda i cukier.

Depilacja — nitkowanie

Nitkowanie to dość mało popularna metoda depilacji. Ta metoda polega na pozbywaniu się owłosienia za pomocą nitki. Pozornie wydaje się prosta, jednak wymaga nie lada precyzji i zręczności. Metodę depilacji nitką stosuje się głównie do usuwania wąsika. Nić nakręca się, chwytając włoski w jej zasięgu. Nitka wyrywa włoski wraz z cebulkami, wiec metoda jest bardzo skuteczna i naturalna. Do depilacji nitkami należy wykorzystywać nitki bawełniane.

Depilacja z wykorzystaniem kurkumy i ciecierzycy

Kurkuma to przyprawa używana w kuchni. Okazuje się jednak, że ma wiele właściwości prozdrowotnych. Dodatkowo może pomóc w depilacji. W celu stworzenia specjalnej maski do usuwania włosków musimy zaopatrzyć się w kilka składników.

Potrzebne nam będą:

  • miseczka z ciepłą wodą
  • łyżka kurkumy
  • połowa szklanka mleka
  • połowa szklanki mąki z ciecierzyca
  • łyżeczka śmietany

Wszystkie produkty należy ze sobą zmieszać. W taki sposób, by stworzyły płynną pastę. Pastę należy nałożyć na miejsce, w którym chcemy pozbyć się owłosienia i pozostawić na około pół godziny. Po tym czasie pasta powinna zaschnąć. Więc będzie trzeba ja oderwać lub zdrapać. Należy robić to za pomocą palców i w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów. Nawet jeśli ta metoda nie pozwoli na dokładną depilację. Sprawi, że w miejscu depilacji włoski będą słabsze i mniej widoczne.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here