radca prawny

Znalezienie dobrego prawnika wbrew pozorom nie jest łatwym zadanie. Nie każdy wie, jak znaleźć profesjonalistę i jak przygotować się do spotkania z radcą prawnym. Przepisy prawne są bowiem skomplikowaną dziedziną, która cały czas ulega zmianom. Jak wybrać dobrego prawnika? Na co zwracać uwagę? O czym warto pamiętać?

Jak znaleźć dobrego radcę prawnego?

Rozpoczynając proces szukania prawnika, zazwyczaj prosimy o pomoc i opinię bliskie osoby. Jeśli znajomi mieli do czynienia z dobrym prawnikiem, z pewnością chętnie polecą nam jego usługi. Jednakże nie zapominajmy o tym, że prawnicy specjalizują się w konkretnych dziedzinach – od spraw karnych, po kwestie rodzinne i rozwiązywanie sporów. To bardzo ważny aspekt, który warto mieć na uwadze. 

Jeżeli przystąpimy do samodzielnego szukania specjalisty, zapoznajmy się z ofertami dostępnymi w sieci. Przede wszystkim po wpisaniu w okno internetowej wyszukiwarki typu prawnik gdańsk, powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Opinie innych klientów – poczytajmy opinie dobre i złe, co nieco przybliży nam postępowanie radcy prawnego i zadowolenie z jego usług. 
  • Doświadczenie zawodowe – to bardzo ważna kwestia. Im dłużej prawnik pracuje w zawodzie, tym większy jest jego potencjał i doświadczenie. Co ciekawe, im dłuższy staż pracy, tym zazwyczaj więcej zapłacimy za poradę prawną. 
  • Usługi danej kancelarii prawnej – przed kontaktem z prawnikiem sprawdźmy, czy dana osoba specjalizuje się w zagadnieniach związanych z naszym problemem. Najlepszym specjalistą będzie taka osoba, która zajmuje się wąską dziedziną, gdyż dzięki temu często zajmuje się sprawami podobnymi do naszych. 

Przygotowanie do wizyty u prawnika

Dobry radca prawny powinien cechować się skutecznym działaniem i rzetelnością. Ponadto, na wagę złota jest tutaj dyskrecja i empatia, zwłaszcza jeśli zwracamy się o pomoc w delikatnej sprawie (przykładowo dotyczącej alimentów, czy też rozwodu). Nie zapominajmy o tym, że rezultat danej sprawy zależy głównie od orzeczenia Sądu, dlatego nie każdy prawnik jest w stanie wygrać sprawę. 

Przed umówieniem się na wizytę u radcy prawnego, nie zapomnijmy zapytać o najważniejsze kwestie. Dotyczą one wynagrodzenia prawnika (Czy pierwsza porada jest płatna, czy darmowa?), czasu trwania spotkania i potrzebnej dokumentacji (Jakie ważne dokumenty zabrać na wizytę?). Aby wizyta była owocna, warto zanotować wszystkie najważniejsze kwestie na kartce. Zwłaszcza jeśli dotyczą one danej sytuacji i konkretnych dat. Prawnik z pewnością nam pomoże, dlatego nie musimy się martwić tym, czego nie do końca rozumiemy. Profesjonaliści działają z pełnym zaangażowaniem. 
Możesz doczytać: https://www.wolczyn.gmina.pl/adwokat-a-radca-prawny/