Siemię lniane, komosa ryżowa, syrop glukozowy na Pi-nuts to zdrowe produkty. Siemię lniane jest znane od lat, ma wiele pożądanych działań, a poza tym należy do bardzo niedrogich produktów. Siemię lniane to nasiona lnu pospolitego. Małe ziarenka o brązowej barwie wyglądają bardzo niepozornie. Mają jednak dobre działanie na układ pokarmowy, serce, włosy oraz skórę. Siemię lniane można przyrządzać na wiele sposobów i regularnie spożywać. Produkt jest bezsmakowy. Po zalaniu go wodą pęcznieje i wytwarza śluz. Można przyrządzić z niego kisiel, kleik lub dodawać do sałatek czy zup. 

Na co działa dobrze siemię lniane?

Siemię lniane pozytywnie działa na stany zapalne gardła oraz jamy ustnej, działa kojąco na wrzody żołądka i dwunastnicy, przyśpiesza metabolizm, redukuje zaburzenia gospodarki lipidowej oraz węglowodanowej. Poza tym siemię zawiera kwasy Omega 3, błonnik pokarmowy, witaminy B, C, E, lignany oraz wapń, magnez, miedź, cynk, mangan oraz fosfor. Dobre siemię lniane można kupić w sklep.pi-nuts.eu.

Komosa ryżowa jest popularna

Komosa ryżowa jest nazywana też ryżem peruwiańskim. Należy do rodziny komosowatych lub szarłatowatych. Uprawiana jest w Ameryce Południowej. Znana jest od 3-5 tysięcy lat. Jadali ją Inkowie żyjący na obszarach górskich. Tam zastępowała kukurydzę. Współcześnie w górskich rejonach Ameryki Południowej komosa ryżowa jest bardzo popularną, główną rośliną uprawną. W komosie są białko, zdrowe kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Komosa ma właściwości antyoksydacyjne, działa też antynowotworowo. Warto kupić ten produkt i jadać go co najmniej raz w tygodniu albo też częściej. 

Jak przyrządzać komosę ryżową?

Komosę ryżową można gotować. Można też prażyć ją przez 10 minut na rozgrzanej patelni. Dodaje się ją do sałatek oraz zup. Sałatka z komosą smakuje doskonale, warto od czasu do czasu serwować ją w taki sposób. Jest to rodzaj kaszy. Gotowaną komosę ryżową soli się i dodaje się do niej odrobinę białego wina, na przykład szklankę. Taka komosa smakuje naprawdę wybornie i jest wyjątkowym dodatkiem do mięsa białego, czerwonego oraz ryb, a także do warzyw i jajek.

Syrop glukozowy w produktach

Syrop glukozowy jest składnikiem wielu produktów. Jest to roztwór dość gęsty, sprzedawany w opakowaniach różnej objętości. Stosowany jest w kuchni, do słodzenia wielu potraw oraz deserów. 

Sklep.pi-nuts.eu sprzedaje siemię lniane, komosę ryżową oraz syrop glukozowy w opakowaniach różnorodnej wielkości. Klienci mają wybór i mogą nabyć dokładnie to, co sprawia mnóstwo przyjemności.